Z przyjemnością informujemy, że już od piętnastu lat Federacji Arborystów Polskich zrzesza ludzi patrzących na drzewa z pasją i należytym szacunkiem.

W związku z jubileuszem organizujemy  obchody 15 lecia Federacji w malowniczych Wojsławicach 21 października 2023 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z tym urokliwym miejscem, klikając w ten link: Arboretum Wojsławice.

W ramach imprezy przygotowaliśmy dla naszych członków wiele atrakcji 😉

Jedną z nich będzie wykład Pana dr Janusza Mazurka, który poruszy temat „Poprawnej diagnostyki oraz praktycznych możliwości ograniczania chorób i szkodników drzew”. Będzie to niezwykle interesujące spotkanie dla wszystkich pasjonatów arborystyki. Chętnych do zgłębiania wiedzy udostępnianej przez naszego prelegenta zapraszamy na stronę internetową kliniki roślin.

Dodatkowo, Fundacja Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Puchaczówka” poprowadzi dla Was zajęcia, które pozwolą nam lepiej zrozumieć dziką przyrodę i jej ochronę. Po więcej informacji na temat Fundacji Puchaczówka zapraszamy na ich kanał YouTube  oraz profil facebook

W sobotę zaplanowaliśmy również specjalny spacer po arboretum w Wojsławicach, który będzie prowadzony przez przewodnika. To doskonała okazja, aby zgłębić wiedzę na temat różnorodności drzew i roślin w tym urokliwym miejscu.

Ponadto, dla mniejszej grupy zorganizujemy bardziej kameralne, dodatkowe zajęcia ze splicingu, które będą prowadzone przez członków Federacji: Marcina Leszczyńskiego oraz Roberta Kraszewskiego.

Po części szkoleniowej odbędzie się spotkanie wieczorne: kolację w Pałacu Piotrówek.

 

Sprawy formalne:

Uczestnictwo w zajęciach szkoleniowych, spacerze po arboretum, jak i kolacji w Pałacu Piotrówek jest bezpłatne dla członków Federacji Arborystów Polskich oraz zaproszonych gości.

Koszty noclegów oraz wyżywienia (z wyjątkiem kolacji w Pałacu Piotrówek) należy pokryć we własnym zakresie.

Link do formularza zgłoszeniowego wraz z informacjami na temat imprezy został wysłany na adresy e-mail do członków stowarzyszenia.

W razie braku w/w korespondencji prosimy o kontakt: m.byrczek@fap-arbor.pl

Do zobaczenia w Wojsławicach 😉

fotografie: Marzena wystrach i Michał Leśniewski