Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej

W imieniu całego Zarządu oraz członków Federacji Arborystów Polskich zapraszamy na XI Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej, które odbędą się w tym roku, w dniach 8 – 9 czerwca w Skrwilnie.

 

Zaplanujcie ten czas i bądźcie z nami!!!

Zgłaszajcie się jako zawodnicy, wolontariusze, przybywajcie jako kibice i obserwatorzy.

Formularze zgłoszeń:

Zawodnicy: https://forms.gle/MGzYGYLsqEfr1KgKA

Wolontariusze: https://forms.gle/XyLkfmn24UHoWst78

Competition Forms:

Competitors: https://forms.gle/8Pdr2WKMfgCcNskF9

Volunteers: https://forms.gle/JsmWkedKTzscj863A

Termin zgłoszeń zawodników i wolontariuszy upływa 30 kwietnia.

W zgłoszeniach pierwszeństwo mają członkowie FAP

Opłata startowa dla zawodnika będącego członkiem FAP, z opłaconą składką za bieżący rok, wynosi 200 zł

Opłata startowa dla zawodnika nie będącego członkiem FAP wynosi 400 zł

The entrance fee for the competitor is 100€

Numer konta do przelewu: 36 2030 0045 1110 0000 0255 5310

W przypadku przekroczenia maksymalnej liczby zawodników o kolejności zgłoszeń decyduje kolejność wpłat, będąca potwierdzeniem chęci udziału w zawodach.

 Zawody: Teren Parku Podworskiego w Skrwilnie

https://maps.app.goo.gl/Sq9CaTSfLy1ydxqL6

Baza noclegowa – kamping na terenie szkoły podstawowej, około 10 minut drogi piechotą od terenu zawodów.

https://maps.app.goo.gl/xJGx2hPe45LW2jVc6

Jest możliwość zaparkowania kamperów. Sanitariaty i prysznice a także katering będzie odbywał się w szkole.

Ponieważ Skrwilno nie posiada dużej bazy hotelowej, ewentualne miejsca noclegowe w wyższym niż namiot/kamper standardzie będzie trzeba najprawdopodobniej rezerwować w dalszej okolicy.

W środę przed Mistrzostwami (05-06-2024) planujemy zorganizować konferencję szkoleniową na którą zapraszamy również wolontariuszy. Więcej informacji na ten temat podamy już wkrótce.

Impreza integracyjna -odbędzie się w sobotę na terenie Nadleśnictwa Skrwilno.

https://maps.app.goo.gl/qHt9t2XE4ugxuurA8

W Skrwilnie znajduje się kilka małych sklepów spożywczych i jedna restauracja z kuchnią domową w przystępnych cenach. Większe zakupy polecamy zrobić po drodze na zawody w Sierpcu lub Rypinie.

Poniżej schematyczna mapa:

Więcej informacji już wkrótce.

Poniżej aktualny regulamin zawodów:

ptcc-regulamin 2024

 

Kilka słów na temat samej Gminy Skrwilno:

Skrwilno – być może to miejscowość jakich wiele, ginąca w tłumie tysięcy polskich gmin. A może ewenement w skali całego kraju…? Usytuowana historycznie na styku zaborów rosyjskiego i pruskiego stanowiła biedne pogranicze, a jej mieszkańcy, jak wszyscy po rosyjskiej stronie zaboru, zwani byli „bosymi Antkami” w odróżnieniu od bogatszych „Krzyżaków” po pruskiej stronie granicy. To piętno w przedziwny sposób utrwaliło się w Gminie Skrwilno, która wg danych statystycznych jest najuboższą gminą w całym, liczącym 144 gminy, województwie kujawsko-pomorskim (biorąc pod uwagę wysokość budżetu w przeliczeniu na mieszkańca). I w tym samym miejscu na przekór socjologom i ekonomistom zaczynają się dziać pozytywne fenomeny: Bo Skrwilno to lider w wojewódzkich rankingach, posiadacz kilku krajowych rekordów oraz miejsce magnetyczne, przyciągające imprezy o charakterze ponadregionalnym i krajowym. Dysponując najniższym budżetem na mieszkańca w województwie, Skrwilno jest 4 (!!!) na 144 gminy pod względem pozyskiwania środków zewnętrznych, wykorzystywanych następnie na rozwój, ambitne projekty i infrastrukturę. Zapewne nie bez powodu to właśnie Skrwilno wybierane jest na cykliczne zawody sportowe o zasięgu ponadregionalnym jak np. regaty na Jeziorze Urszulewskim Tour de Windsurfing czy ogólnopolski Puchar Ziemi Dobrzyńskiej w Nordic Walking. O tym, jak dobrze się tu żyje, niech świadczy też fakt, że co roku Skrwilno odwiedzają topowe polskie formacje kabaretowe. Zawsze w okolicach początku marca – dla wspaniałych, nie tylko skrwileńskich, kobiet. Krajobraz okolic Skrwilna zawiera w sobie esencję Polski: malownicze tereny rolnicze, doskonale zadbane i udostępnione turystom lasy oraz rzeka Skrwa, którą można w 4 magiczne dni spłynąć kajakiem ze Skrwilna aż do Wisły. To nie koniec świata: kilkanaście kilometrów od drogi krajowej nr 15, bliżej Torunia niż Warszawy; godzinę spokojnej jazdy od zjazdu z bursztynowej autostrady A1. W tym roku, w weekend 8-9 czerwca Skrwilno przyciągnie kolejną ogólnopolską imprezę: XI Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej. Starannie odrestaurowany w stylu angielskim Skrwileński Park Podworski, wpisany na listę konserwatora zabytków, stanie się tłem dla szalenie widowiskowych zmagań najlepszych w Polsce zawodników we wspinaczce drzewnej. Gdy byliśmy dziećmi, niemalże wszyscy chodziliśmy po drzewach. Dlatego ten Dzień to doskonała okazja i szansa, żeby cofnąć się w czasie i zobaczyć, że z tej drzewnej wspinaczki uczyniono już atrakcyjny sport. To także doskonała i bardzo bezpieczna forma rekreacji dla każdego, którą będzie można poznać, zobaczyć oraz spróbować w Skrwilnie. Bo wspinają się i dzieci, i kobiety, i mężczyźni, bez względu na wiek i stopień sprawności – każdemu można dopasować właściwą technikę. Wszyscy możemy się powspinać w tym roku. Zapraszamy do Skrwilna!

 

 

KONTAKT

Stowarzyszenie Federacja
Arborystów Polskich

Rytro 501 33-343 Rytro

Zapraszamy do kontaktu z nami

Masz pytania? Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy. Zapraszamy!